Makina përplaset me motorin, 1 i plagosur në Pogradec

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Pogradecit. Aksidenti është regjistruar rreth orës 20:20 afër një pike karburanti në aksin nacional.

Sipas informacioneve paraprake nga policia, në aksident janë përfshirë një automjet dhe një motor e për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit.

I plagosuri është transportuar në spital ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit.