Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 4 viktima dhe 170 raste të reja

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan të Premten në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj, Mitrovicë, Podujevë dhe Prishtinë.

Rastet e reja pozitive, sipas IKSHPK-së, rezultuan pas 2,545 testimeve.

Kosova ka konfirmuar gjithsej 106,192 raste me koronavirus dhe 2,202 viktima.

Sipas IKSHPK-së, 97,057 pacientë janë shëruar nga koronavirusi – 389 prej tyre në 24 orët e fundit.

Aktualisht, raste aktive në Kosovë janë 6,933.