Barcelona synon përforcimin e mbrojtjes, tentohet shoku i Hysajt te Napoli

Barcelonës i duhet dhe e kërkon prej kohësh një mbrojtës të nivelit të lartë, teksa së fundmi zbulojnë edhe lëvizjen e fundit të katalanasve në lidhje me këtë pozicion.

Gazzetta dello Sport raporton se Kalidou Koulibaly është dëshira e Barcelonës për mbrojtjen, çka do ishte në lojtar që do rriste ndjeshëm fuqinë dhe cilësinë në mbrojtje, një repart ku janë bërë shumë gabime gjatë këtij sezoni.

Katalanasit duan të përfitojnë nga situata e vështirë financiare e Napolit, me presidentin De Laurentins që është gati të negociojë për Koulibaly për një çmim prej të paktën 50 milionë euro, ndryshe nga më parë, kur nuk e lëshonte pa një “shekull milionash”.