Shqipëria i nis me humbje eliminatoret e Evropianit

Kombëtarja shqiptare e volejbollit i ka nisur me humbje eleminatoret e Evropianit.Kuqezinjtë u mundën 3-0 me sete ndaj Rumanisë (25-15, 25-19 dhe 25-18).

Shqipëria është në grupin E, ku bëjnë pjesë edhe Sllovakia me Zvicrën.Pikërisht me këtë të fundit, kombëtarja do të luajë ndeshjen e dytë të grupit.