Kërkohej me ngulm nga Milani, mesfushori francez refuzon kuqezinjtë për të luajtur në Meksikë

Florian Thauvin është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato për Milanin. Skuadra kuqezi e shikonte si lojtarin e duhur për repartin e mesfushës, por fracezi ka refuzuar një kalim në “San Siro”.

Eksperiti i merkatos, Fabrizio Romano bën me dije se Thauvin ka marrë një ofertë nga Tigres, skuadër që luan në Meksikë. Negociatat mes lojtarit 28 vjeçar dhe klubi meksikan vazhdojnë pasi ky I fundit do të jetë një futbollistë I lirë në fund të sezonit e do të largohet nga Marseille.

Tigres i ka ofruar Thauvin një kontratë deri në 2026 e kjo mund ta bind atë që të kalojë në Meksikë e të refuzojë Milanin.E kërkon Milani, mesfushori francez refuzon kuqezinjtë për të luajtur në Meksikë