Laporta nxjerr në shitje dy yjet e Barcelonës, shkak bëhen pagat e tyre të larta

Barcelona players celebrate after scoring their first goal during La Liga soccer match between Betis and FC Barcelona at the Benito Villamarin stadium in Seville, Spain, Sunday, Feb. 7, 2021. (AP Photo/Miguel Morenatti)

Presidenti i Barcelonës do të shkaktojë një tërmet brenda ekipit në merkaton e verës.

Sipas El Chiringuito, numri një i katalanasve ka miratuar shitjen e dy yjeve të skuadrës.“Laporta ka nxjerrë nw shitje Busquets dhe Jordi Alba për shkak të rrogës së tyre”, ka bërë të ditur media spanjolle.

Të dy veteranët janë produkte të La Masia-s, me Busquets që ka debutuar me Barçën në vitin 2008-të. Alba u transferua tek Barça nga Valencia në vitin 2012-të dhe ka qenë një nga më të mirët në këtë sezon.