Kategoria e Dytë/ 27 gola në 7 ndeshje, fitore me përmbysje e Shkumbinit. Ja të gjitha rezultatet dhe klasifikimi

Janë mbyllur 7 sfidat e Kategorisë së Dytë për Grupin A dhe B, teksa ndeshja midis Sopotit dhe Mirditës u ndërpre për shkak se lojtari mik goditi gjyqtarin e ndeshjes duke e gjakosur.

Luzi mori një fitore minimale 0-1 në sfidën ndaj Klosit teksa golin e vetëm e shënoi Myslymi në minutat shtesë të pjesës së parë.

Gramshi mundi 4-2 Internacionalin, Tërbuni fitoi 1-3 në transfertë ndaj Adës. Shkumbini fitoi 1-2 në frymën e fundit ndaj Shënkollit nga një penallti e realizuar nga Ramazani në minutën e 93′ , ndërsa Iliria mundi 3-2 Valbonën.

Në Grupin B, Tepelena mundi 3-2 në derbin e qytetit Memaliajn, teksa ra në sy forma e mirë e Sinajt, i cili shënoi dopietë në këtë ndeshje.