Vrau fqinjin 60 vjeç, greku arrestohet në Shqipëri

Një vrasës grek është arrestuar në Shqipëri dhe më pas u ekstradua në vendin e tij për t’u gjykuar dhe dënuar për krimin e tij të rëndë.

Autori i vrasjes 32-vjeç pasi ekzekutoi fqinjin e tij 60-vjeç u arratis duke u fshehur në një fshat në Shqipëri, por jo për shumë kohë, pasi u lokalizua dhe arrestua, raporton sot gazeta greke ‘Kathimerini’.

E ndërsa nga kontrolli iu gjet arma e zjarrit me të cilën kreu vrasjen, greku e pranoi autorësinë para hetuesve.