Mbledhja me kandidatët/ Mark Marku: Të nisim protestat! Basha: Betejën në shtator do e vazhdojmë në parlament

Në mbledhjen e kryetarit Lulzim Basha me deputetët dhe kandidatët jo fitues, Mark Marku ka kërkuar nisjen e protestave.

Sipas tij duhet të lihen mënjanë procedurat dhe të nisin protestat, duke theksuar se ka ardhur koha që të tregojnë si mbrohet vota.

“Duhet të lemë procedurat, ka ardhur koha të tregojmë si e mbrojmë ne votën. Duhet të nisim protestat popullore,” ka thënë Marku.

Burime nga mbledhja me dyer të mbyllura bëjnë me dije se kryedemokrati ka pohuar se në shtator do të jenë në Parlament.

“Betejen në shtator do ta vazhdojmë në Parlament,” ka thënë Basha. /Abcnews