Halit Valteri apel Berishës: Doktor, largohu bashkë me Lulin e vocërr!

Deputeti Halit Valteri ka sulmuar opozitën këtë të Martë nga foltorja e Kuvendit.

Valteri tha se Lulzim Basha po shpik armiq imagjinarë. Ai po ashtu kërkoi largimin e Bashës nga drejtimi i PD-së si dhe të ish-kryeministrit Sali Berisha nga Partia Demokratike. “Doktor, largohu bashkë me Lulin e vocërr”, tha Valteri.

Akuza lëshoi edhe ndaj Presidentit Ilir Meta.

Kujtojmë se Valteri hyri në Kuvend nga listat e PD, pasi opozita vendosi të digjte mandatet parlamentare. Në zgjedhjet e 25 Prillit ndërkohë, ishte në fundit e listave të PS-së dhe nuk arriti të merrte votat e nevojshme për të thyer herësin e për të qenë pjesë e Kuvendit të ri.