Bushati: Në Tiranë rilindja ka bërë masakër, kandidatët e rinj kanë blerë vota

Analisti Andi Bushati në një përballe me zv.ministrin e Ramës, Ilir Kadinë, ka deklaruar se në Tiranë dhe në të gjithë Shqipërinë ëhstë bërë masakër me votat dhe janë hedhur miliona euro nga kandidatët e mazhorancës.

I ftuar në ‘Open’ Bushati tha se në Tiranë është vjedhur vota dhe këtë e vërtetojnë më së miri kandidatët e rinj në listën e PS në Tiranë, të cilët kanë marë më shumë vota se Majko apo Kodheli.

Në Tiranë është bërë masakër me votat. Se nuk ka si shpjegohet ndryshe që nuk merr vota një socialist i vjetër si Pandeli Majko, dhe merr vota një kandidat i vjedhur nga LSI, që ka vetëm 6 muaj në Partinë Socialiste. Apo ky djali i ri Ornaldo Rakipllari merr më shumë vota se Mimi Kodheli”, tha Bushati.