Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 24 Prill 2021

Ditën e shtunë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme.

Vranësirat do të përqendrohen më të dendura në jug e qendër të vendit, ndërsa në pjesën veriore kthjellime.

Reshjet e shiut do të jenë të herëpashershme në pjesën jugore dhe qendrore të vendit me intensitet të ulët e lokalisht mesatar.

LEXO EDHE  Sekuestrohet kokaina me vlerë 2 mln euro, arrestohet çifti shqiptar në Itali

Pasdite e në mbrëmje reshjet do të ndërpriten për ti lenë vendin kthjellimeve.