Plagosja e sekretarit të PD, vetëdorëzohen 3 autorët e dyshuar

Vetëdorëzohen në policinë e Durrësit 3 personat e përfshirë në ngjarjen e një dite më parë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri një prej sekretarëve të PD në Kavajë, Bledi Okshtuni.

Ky i fundit u qëllua me armë zjarri në zyrën elektorale të PD, ndërsa për ngjarjen u akuzuan Ndriçim Jonuzi (Tahiri), Markel Shtylla dhe Dorian Troplini, ky i fundit polic bashkiak në Kavajë.

LEXO EDHE  McAllister - Ramës: Turqia larg BE, nuk është faktor stabiliteti

Nga të dhënat e para mësohet se 3 personat e akuzuar janë vetëdorëzuar në komisariatin e policisë.