Reali ndalet nga Getafe, rrezikon vendin e dytë ndaj Barcelonës

Real Madrid ka ngecur me Getafen dhe tani diferenca me Atletico Madrid ka shkuar në tre. Skuadra e Zinedine Zidane vuajti në transfertë dhe nuk shënoi dot. Në fillim Mariano realizoi, por anësori ngriti flamurin.

Reali u përpoq dhe rrezikoi më Vinicius Junior, por pa sukses. Në fund Getafe pretendoi edhe për një penallti, shumë e dyshimte, por arbitri nuk ishte i atij mendimi.

Deri në fund nuk pati gol dhe Reali bëri një hap fals dhe tani mund të parakalohet sërish nga Barcelona për vendin e dytë.