VIDEO/ Basha në Delvinë: Nuk ka asnjë bashkëpunim me Ramën. Socialistë, ne jemi një familje.

Nga Delvina, ku po vijon fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit, kreu demokrat, Lulzim Basha, tha se kudo e prek padurimin për ndryshim!

“Koha e Ramës ka marrë fund. Fton socialistët, mos ia hapni derë dështimit për herë të tretë! Votoni 9!”, ishte mesazhi që Basha u përcolli qytetarëve të Delvinës.

Ai i drejtoi një tjetër apel socialistëve për t´iu bashkuar ndryshimit.

“Bashkohuni me ne! Ramës “koha jote ka mbaruar!” Nuk ka ndryshim pa larguar Edi Ramën! Votoni 9 për ndryshim!

Nuk ka asnjë bashkëpunim me Edi Ramën! Socialistë, ne jemi një familje. Mos ia hapni derën dështimit për herë të tretë! Votoni masivisht 9 më 25 prill”, tha ai.

“Sot nga Saranda në Tropojë, në 9 ndalesa, 9 njësoj si 9 shifra jonë, numri ynë. 9 e ndryshimit me 25 prill. Kudo ku kam qenë këto javë e këto ditë prek entuziazmin dhe dëshirën e njerëzve për ndryshim, prek padurimin e nënave për ndryshim për fëmijët e tyre, prek padurimin e fermerëve që kanë kaluar tetë vite të vështira për ndryshim, prek padurimin e baballarëve për të bërë realitet shpresën dhe dëshirën e tyre për ti mbajtur këtu fëmijët e tyre dhe padurimin e të rinjve, entuziazmin e tyre sepse dita po vjen, ora po vjen, për ta rihapur së bashku rrugën si gjithë Europa, rrugën e Shqipërisë anëtare të Bashkimit Europian.

Vëllezër dhe motra ndryshimi ndjehet kudo , ndihet në sytë tuaj, në zemrat tuaja, shpresa tashmë ka mbërritur dhe është e pandalshme dita që Shqipëria, Delvina të kthehet tek zotërit e saj të vërtetë që jeni ju, populli i saj, qytetarët e saj. Këtë shpresë për ndryshim, këtë dëshirë për t’i dhënë fund tetë viteve të vështira, e shoh dhe e prek edhe tek socialistet e thjeshtë,

Të cilët njësoj si gjithë qytetarët e tjerë kanë ndarë të njëjtat vuajtje, kanë ndarë të njëjtat dhimbje por dyfish sepse ata kanë besuar, kanë punuar për fitoren e Partisë socialiste, kanë votuar për partinë Socialiste por janë të zhgënjyer dyfish të zemëruar, dyfish kokën ulur.

Ju them sot socialisteve ngrijeni kokën bashkohuni me ne vëllezër dhe motra , një popull, një komb, bëhuni pjesë e ndryshimit ejani votoni për numrin 9, ta ndryshojmë Shqipërinë. Bashkë për ndryshim, bashkë për ti kthyer shqiptarëve shpresën, bashkë për ti dhënë rinis prespektivën, bashkë për ndryshim. Të votojmë numrin 9 dhe të hapim rrugën e mirëqenies, të ekonomisë dhe të rrogave e pensioneve të larta për çdo shqiptarë”, tha Basha.