Brdaric: Në Fier për tre pikë, ia dalim nëse luajmë si ndaj Laçit

Moment shumë i mirë te Vllaznia. Fitorja ndaj Laçit në mesjavë siguroi kalimin në finalen e Kupës së Shqipërisë (kuqeblutë do të diskutojnë trofeun kundër Skënderbeut) dhe morali në skuadrën shkodrane është i lartë.

Nesër është radha e kampionatit, Vllaznia luan në Fier kundër Apolonisë (13:00), sfidë që duhet fituar për objektivin titull. Trajneri Thomas Brdaric foli në konferencën për shtypin rreth duelit ndaj ekipit fierak, duke zbuluar sesi arrihen pikët maksimale.

LEXO EDHE  Foto/ Sfida ndaj Skënderbeut, sulmuesi i Partizanit “karikon” skuadrën: T’u tregojmë karakterin tonë!

“Ne festuam pas fitores ashtu siç duhej, pasi ishte një ndeshje e madhe dhe performuam mirë. Tani e kemi mbyllur atë kapitull, jemi balancuar, duhet të jemi realistë dhe të fokusohemi te ndeshja e ardhshme.

Jemi të qartë për situatën e kundërshtarit. Nesër luajmë për pikët maksimale. Duhet të fitojmë ndeshjen dhe të luajmë me përqendrimin e duhur. Ta marrim seriozisht, fitojmë ndaj Apolonisë nëse luajmë si në ndeshjen e fundit“, deklaroi Brdaric.