Tronditet Reali, Sergio Ramos refuzon rinovimin dhe do të largohet

E ardhmja e Sergio Ramos duket se do të jetë larg Real Madrid dhe këtë gjë e konfirmojnë mediat spanjolle së fundmi. Kontrata aktuale e 35-vjeccarit përfundon në fund të këtij sezoni dhe rinovimi sipas gjasave nuk do të vijë.

Mbrojtësi i Real Madrid është raportuar të ketë refuzuar rinovimin e kontratës nga klubi dhe për momentin po konsideron opsionet e tii për një largim të mundshme nga “Bernabeu”.

LEXO EDHE  Drejtori sportiv i Vllaznisë, Djarmati: Jemi favorit në çdo kompeticion, ja e vërteta me Bruno Telushin

Marca raporton se perfaqësuesit e Ramos dhe të Real Madrid biseduan në 1 Janar, ku klubi i ofroi mbrojtësit zgjatjen e kontratës për 1 vit. Oferta e re do ti sillte mbrojtësit te ardhura mbi 12 milion euro, por Ramosi ka refuzuar ofertën e klubit pasi do të donte një kontratë më të zgjatur.