Kovac “thumbon” Bayernin: Te Monaco ndodh e kundërta e asaj që ndodhte në Mynih!

Niko Kovac ka nisur prej disa kohësh një aventurë të re si trajner i Monacos. Gjërat për ekipin nga principata kanë shkuan shumë mirë së fundmi, pasi janë në valle për titullin kampion, por edhe për zonën Champions.

Trajneri Kovac ka folur në lidhje me eksperiencën që po kalon te Monaco, të cilën e krahason me Frankfurtin, ku shprehet se ka mbështetjen e klubit. Trajneri kroat lëshoi edhe një thumb për Bayernin nga larg, pasi te bavarezët nuk pati impaktin që pritej dhe u largua brenda pak muajsh.

LEXO EDHE  “Thirrini mendjes”, Brdaric kundër sjelljeve të pahijshme të tifozëve në Shkodër

“Te Monaco jam shumë i përfshirë në planet e klubit. Ne flasim për çdo gjë të mundshme. Mendoj se çdo klub duhet ta ketë këtë gjë. Të gjithë e dimë se si shkuan gjërat kur unë isha te Bayern Munchen. Këtu te Monaco është krejtësisht e kundërta. Më ngjason pak me situatën që kam patur te Frankfurti, që është pikërisht ajo se çfarë kërkon çdo trajner”, përfundoi Kovac.