“Ishte sade! Emre Can u tregua amator, i fali penalltinë Manchester City”

Dortmundi e nisi mirë ndeshjen ndaj Manchester City, kaloi në avantazh pas çerek ore lojë falë golit të bukur të adoleshentit Jude Bellingham dhe në pjesën e parë i rezistoi ofensivës angleze.

Rezultati 1-0 kalonte verdhezinjtë gjermanë në gjysmëfinale (City fitoi 2-1 ndeshjen e parë), por Emre Can shkaktoi një penallti në minutën e 55-të, duke ndryshuar rrjedhën e ndeshjes.

Algjeriani Riyad Mahrez nuk gaboi, teksa City mbylli llogaritë e kualifikimit falë eurogolit të Phil Foden 20 minuta më vonë, duke fituar sërish 2-1.

LEXO EDHE  F1/ Hungaria stacioni i radhës

Ish-trajneri i njohur italian, Fabio Capello ka kritikuar ashpër mesfushorin gjerman të Dortmundit në prononcimin e dhënë për Sky Sport.

“Emre Can dhuroi një penallti të pabesueshme. Një lojtar nuk mund ta mbajë krahun ashtu. Ai tha se e preku topin me kokë, por ishte një penallti sade.

Gjysmëfinalet? Kualiteti do e bëjë diferencën, në finale do të shkojnë ekipet me më shumë cilësi. Të shohim kush do të jetë më i fortë“, deklaroi Capello.