Reali dominon Liverpool, Benzema krijon panik dhe vetëm shtylla e ndalon

Pjesa e parë mes Real Madrid dhe Liverpool në “Anfield Road” pa skuadrën e Zinedine Zidane të kontrollonte gjithçka duke qenë e qetë në sajë të avantazhit të krijuar në Madrid përpara një jave.

E vërtetë që Salah pati shansin dhe topin për të hapur sfidën për vendasit, por ishte edhe shtylla ajo që shpëtoi “reds”.

LEXO EDHE  Kastrioti godet në merkato, firmos me ish-sulmuesin e Tiranës dhe Kukësit

Benzema, si gjithmonë fantastik, i nisur në thellësi, ka krijuar panik në zonën e Liverpool dhe goditja e tij, edhe e devijuar, ka rrahur shtyllën duke shmangur golin për anglezët që do të kishte qenë një goditje e rëndë.