Tabaku nga Sauku: Shqipëria ka nevojë për një udhëheqës që bashkon dhe jo që ndan

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, zhvilloi sot takime me familje të zonës së Saukut.

Në takimet me banorët e kësaj zone, Tabaku u shpreh se Shqipëria ka nevojë për përbashkim, vendi ka nevojë për një udhëheqje që bashkon dhe jo që ndan.

Gjithashtu numri 2 në listën e PD-së në kryeqytet theksoi se ndryshimi është i rëndësishëm dhe jetik, teksa kombi ynë ka nevojë të ecë përpara në rrugën drejt BE-së dhe në krijimin e një shoqërie të shëndetshme.

“Një takim i bukur me familjet e nderuara të Saukut. Kënaqësi që do të jem përfaqësuese e këtij komuniteti kaq të dashur.

Shqipëria ka nevojë për përbashkim, vendi ka nevojë për një udhëheqje që bashkon dhe jo që ndan.

LEXO EDHE  Plantacion hashashi mes shkurreve dhe baltës, ja si u arrestua 41-vjeçari shqiptari

Ndryshimi është i rëndësishëm dhe jetik. Kombi ynë ka nevojë të ecë përpara në rrugën drejt BE dhe në krijimin e një shoqërie të shëndetshme.

Familja fiton kur qytetari fiton, kur të ardhurat për frymë rriten dhe kur qeveria ka plane konkrete. Ne i kemi këto plane dhe po përdorim çdo mjet dhe rrugë për t’ua treguar qytetarëve.

Qytetaria do të prevalojë përballë meskinitetit dhe gënjeshtrave. Angazhimet do të prevalojnë përballë propagandës së rreme. E vërteta do të mbizotërojë përballë gënjeshtrave të vazhdueshme.

Në 25 prill voto PD! Voto numrin 9! Voto Shqipërinë që Fiton!”, thekson Tabaku.