Kategoria e Dytë/ 8 gola në takimin Maliqi-Skrapari, Butrinti bie në Devoll. Rezultatet dhe klasifikimi

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 18-të në grupin B të Kategorisë së Dytë. Maliqi nuk u përmbajt aspak përballë Skraparit teksa i mundi me rezultatin e thellë 7-1.

Me këtë rezultat, Maliqi,  shfrytëzoi humbjen e Butrintit dhe është ngjitur në vend të parë, me një pikë më shumë dhe një ndeshje më pak se skuadra nga Saranda.

Butrinti humbi 2-1 jashtë fushe me Devollin. Këlcyra mposhti 1-0 në shtëpi Memaliajn. Golin e fitores e shënoi Xhakollari pas gjysmë ore lojë. I njëjti rezultat edhe në sfidën Përmeti-Albpetrol. Vendasit morën tre pikët falë golit të Vrapit në pjesën e dytë.

LEXO EDHE  Dëmtohet Sergio Ramos, humb superkupën ndaj Lille

Ndeshja tjetër, Tepelena-Naftëtari përfundoi në barazim 1-1. Ndërkohë, sot u luajt edhe një përballje në grupin A. Klosi fitoi 2-0 në shtëpi kundër Internacional Tirana falë golave të Allamanit dhe Salajt në pjesën e parë.

Klasifikimi, Grupi A:

Klasifikimi, Grupi B: