Covid-19 i merr jetën Kryekomisarit të Policisë

Ndahet nga jeta Kryekomisari i Policisë së Shtetit Bedri Dani.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Shoqata e Policëve në Lirim, e cila shprehet se shkak i vdekjes ka qenë Covid-19.

“Me dhimbje morëm lajmin për largimin përfundimtar nga kjo jetë të kolegut tonë, Kryekomisar Bedri Dani, si pasojë e këtij virusi vdekjeprurës që ka mbërthyer një botë të tërë. Shprehim nderimet tona për gjithë kontributin e tij të vyer në shërbim të komunitetit dhe vendit në radhët e Policisë së Shtetit, në të gjitha nivelet deri në ato drejtuese.I përcjellim ngushëllimet tona më të ndjera familjes, të afërmve, miqve dhe gjithë kolegëve Oficer. Le të lutemi që Kryekomisar Bedriu të prehet në paqe dhe të jetë e paharruar vepra dhe kontributi i tij”, thuhet në njoftimin e shoqatës.

LEXO EDHE  Dhuna ndaj Ergys Gjençajt/ Vokshi: Reflekton sjelljen e kryeministrit me gazetarët