FOTO/ Rrugët e lëna rrugëve, asfalti elektoral i Edi Ramës

Kryeministri Edi Rama kërkon mandatin e 3-të qeverisës në zgjedhjet e 25 prillit, por nuk ka një program dhe bilanc lidhur me 8 vitet që ka drejtuar ekzekutivin shqiptar.

Kur mori detyrën e Kryeministrit në vitin 2013, shprehja që Rama përdorte më shumë kundër kundërshtarëve politikë, opozitës së sotme, ishte ajo se kishte lënë rrugët rrugëve.

Por sot pas 8 vitesh, infrastruktura e vendit duket në një gjendje katastrofike dhe kantieret e rilindjes, sikundër i cilëson Rama, janë thjesht projekte në 3 apo 4 D.

LEXO EDHE  Frrok Çupin se mbajnë nervat, flet në emër të popullit dhe braktis emisionin

Këto foto që janë dërguar te portali JOQ, tregojnë situatën qesharake, por edhe dramatike në qytete të ndryshme.

Qytetarët janë të revoltuar për këtë fyerje që po u bëhet përpara votimeve. Fotot nuk kanë nevojë për koment.