Salianji në Korçë: 25 prilli do jetë dita e largimit të së keqes

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në qarkun e Korçës, Ervin Salianji, deklaroi se 25 prilli do të jetë dita e largimit të së keqes.

Sipas Salianjit, në Korçë dhe në zonat përreth ka papunësi, varfëri, por kjo situatë do të ndryshojë me ardhjen në pushtet të demokratëve.

“Shpresë dhe energji nëpër rrugët e lagjet e Korçës. Kjo më mbush me optimizëm se 25 prilli do të jetë dita e ndryshimit, e largimit të së keqes, dhe e shpresës.

Ka dy ditë që një i marrë flet nëpër Korçë, për projekte 3D, e për punë imagjinare. Shan e fyen, se s’ka as bilanc pas 8 viteve në qeveri. Nuk e merr mundimin të dalë e të shohë situatën reale të korçarëve, nuk i sheh njerëzit në sy, nuk dëshiron ta shohë realitetin, të vërtetën. Po, në rrugicat e Korçës, sheh varfëri, sheh papunësi, sheh familje që fëmijët i kanë në emigrim, por ama sheh, që në fytyrat e tyre ka akoma shpresë, ka akoma optimizëm se kjo situatë do të ndryshojë.

LEXO EDHE  Zjarr në Mbolan të Beratit, digjen 3 hektarë shkurre dhe dëllinja

Këtë bëjmë ne, shkojmë e i shohim njerëzit në sy, takohemi me ta, dëgjojmë hallet e problemet, e shpjegojmë se çfarë do të bëjmë nesër në krye të vendit. Ta çojmë në shtëpi, atë që për 8 vite, shkatërroi çdo gjë.

Korça, Pogradeci, Devolli, Kolonja, Maliqi, Pusteci, në 25 prill voton Partinë Demokratike për ndryshimin, për Shqipërinë!”, shkruan Salianji në “Facebook”.