Rikthehet “Champions”/ Siti pret Dortmundin, Reali sfidon Liverpulin

Sot në orën 21:00 rikthehet Champions-i me katër skuadra që do të luajë fazën çerekfinale.

Mançester Siti do të presë në stadiumin “Etihad” skuadrën e Dortmundit, e cila vjen me shumë mungesa ku më i rëndësishmi është Xhadon Sanço i cili është i dëmtuar.

Takimi tjetër është ajo mes Realit të Madridit dhe Liverpulit e cila do të luhet në stadiumin “Alfredo Di Stefano”. Të dyja skuadrat vijnë me shumë mungesa ku në kampin madrilen mungesa të rëndësishme janë Serxho Ramos dhe Eden Hazard, ndërsa tek skuadra e Klopit janë të padisponueshëm Van Dajk, Henderson, Gomez dhe Matip.

LEXO EDHE  VIDEO/ Vendoset baraspesha në “Loro Boriçi”, Teuta shtang Vllazninë me një supergol

Në ditën e nesërme pritet të luhen dy sfidat e tjera nga ora 21:00. Bajern Mynih-PSG e cila do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” dhe takimi tjetër është Porto-Çelsi.