Denoncimi i fortë/ Kushëriri i Ramës tentoi të përdhunojë 32-vjeçaren, policia fsheh ngjarjen

Një ngjarje e rëndë është denoncuar ditën e sotme në media ku është raportuar se shtetasi Gjergji Koleka, kushëri me kryeministrin Rama, ka tentuar të përdhunojë ditën e djeshme një 32 vjeçare në zonën e 9-katësheve në Tiranë.

Ky shtetas në vend që të mbahej I izoluar nga policia mësohet se është lënë në gjendje të lirë.

Lidhur mbi këtë ngjarje, ka reaguar edhe ish-kryeministri Berisha, i cili shkruan se kushëriri përdhunues i kryeministrit po mbrohet nga policia e cila po fsheh ngjarjen.

Postimi Berishës:

‘Mbrohet perdhunues Koleka nga policia!

Edvin, cila eshte lidhja jote me perdhunues Koleken?

Miq, perdhunues Koleka kreu dje krimin e shemtuar te perdhunimit ne tentative ne mes te Tiranes! Kushuriri Edvin Koleka urdheron policine te fshehe krimin.

Denoj me ashpersine me te madhe kriminelin Koleka per krimin e shemtuar dhe kushuririn e tij Edvin Koleka per mbrojtje dhe fshehjen e krimit!

Lexoni mesazhin e qytetari dixhital. sb

I nderuar Doktor!! Ky personi pervers qe denoncohet nga gazetarja e BË ka te drejt te perdhunoj ke te doje, se eshte i biri i Spiro kolekes ktu ke 9 kateshet. Eshte denoncuar nga viktima ne komisarjatin 1 dhe policia e ka mbrojtur si kushuriri i Kryeministrit. Tani ne kto momente ndodhet ne polici. Policia po punon duke manipoluar letrat per ta nxjerr. Jau them kete rast se kjo eshte fytyra e rilindjes. Ju pershendes’

LEXO EDHE  Dash Shehi: Llalla peshku i madh? Boll duke mashtruar shqiptarët