Denoncimi/ Mësuesit pa rroga, rilindasit i shpenzojnë paratë për festa dhe orgji

Edhe pse sot data shënon 7 Qershor, në disa rrethe të vendit mësuesit ende nuk kanë marrë rrogat, edhe pse zyrtarët e rilindjes po hedhin para pafund nëpër festa për mandatin e tretë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një mësueseje nga Prrenjasi, e cila denoncon faktin që ende nuk kanë marrë rrogën, edhe pse duhet të ishin paguar që javën e shkuar.

Më tej ish-kryeministri thekson se në këtë shtet mungojnë lekët vetëm për administratën, pasi para për orgji dhe festa për rilindasit nuk mungojnë.

Postimi i Berishës:

Mesuesve nu u jepen rrogat.

Narkoshteti derdh lum parate per festa dhe orgji per zgjedhjet e vjedhura.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Dr!

Jam nje mesuese nga qyteti Prrenjas, fundjava per ne ishte pa rroga, edhe pse si date e kemi ne 2 apo 3, por jo as ne date 4 te premten nuk na i dhane, nje punojes i zyres se ZAV na thote që as te henen nuk dalin. per mos fol per oret suplemetare,rrugen qe nuk behet fjale.