Kate Winslet bën deklaratën e papritur: Njoh katër aktor që janë homoseksual dhe nuk tregojnë

Aktorja e njohur Kate Winslet tregoi së fundmi se është në dijeni të së paku 4 aktorëve të Hollywood-it, që nuk duan të tregojnë publikisht që janë homoseksual.

“Unë mund të mendoj për të paktën katër aktorë që fshehin seksualitetin e tyre. Është e dhimbshme sepse kanë frikë se njerëzit do ta zbulojnë” – komentoi Kate dhe e quajti industrinë e filmit “dënuese, diskriminuese dhe homofobe”, shkruan “Unilad”.

LEXO EDHE  Dafina Zeqiri nominohet për çmimin e madh në Suedi

‘Emonit’ është një film më i ri me protagoniste Winslet dhe karakteri i saj ka një marrëdhënie sekrete me një grua tjetër të luajtur nga Sooraj Ronan.

“Është e mahnitshme se sa njerëz përqendrohen në skenat e dashurisë në film sepse ka dy gra në rol“, shtoi ajo.