I këputet litari, hajduti shqiptar përfundon në gjendje të rëndë në spital

Një hajdut me shtetësi shqiptare, e ka pësuar keq ndërsa po përpiqej të zbriste me litar nga çatia e një banese ku sapo kishte kryer një vjedhje. Diçka ka shkuar keq dhe hajduti shqiptar fluturoi poshtë në boshllëk.

Ngjarja ndodhi midis të shtunës dhe të dielës në Farini në orën 04.30 të mëngjesit. 33-vjeçari ishte i njohur për precedentët e tij penalë.

Hajduti shqiptar u transportua me kod të kuq në spital: ai pësoi një traumë të rëndë në fytyrë dhe gjymtyrë të poshtme, ndërsa gjendja e tij është delikate por nuk duket të jetë kërcënuese për jetën.

LEXO EDHE  Çfarë po ndodh me pandeminë në Shqipëri? 55 vik*ima dhe mbi 5100 raste në 7 ditë

Sipas asaj që është rindërtuar dhe mësuar deri më tani, 33-vjeçari u përpoq të zbriste nga çatia e ndërtesës në numrin 81 dhe më pas të hynte në një nga apartamentet.

Por litari e ka tradhëtuar, duke rënë në dhomën e mbeturinave të ndërtesës. Hajduti po hetohet për tentim vjedhjeje dhe aktualisht është i shtruar në spital.