Video/ Bylisi dhe Kastrioti e mbyllin me barazim, gafa e Hidit i mohon fitoren krutanëve

Bylisi dhe Kastrioti janë ndalur në një barazim 1-1 në “Adush Muça” për javën e 26 të Kategorisë Superiore. Ndeshja nisi me gol të menjëhershëm të Kastriotit.

Në minutën e dytë Bardhi dha një krosim në gjysmëlartësi, që arriti Prodanin dhe 22-vjeçari nuk gaboi dhe e dërgoi topin në rrjetë. Pas golit të pësuar Bylisi e mori lojën disi në kontroll, por pa rrezik serioz për Hidin.

LEXO EDHE  Jose Mourinho nis direkt merkaton te Roma, tenton yllin e Real Madrid

Gjithsesi goli i barazimit erdhi. Në minutën e 20-të portieri i krutanëve, Isli Hidi tenton të driblojë Ntephe në afërsi të portës, por dështon dhe mesfushori i Bylisit e kthen topin në rrjetë, duke rikthyer barazpeshën.