KQZ nis testimin e votimit dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të nisë nga data 3 prill testimin e pajisjeve të votimit elektronik. Testimi, pjesë e projektit pilot për votimin dhe numërimin elektronik, do të vijojë deri më 11 prill.

LEXO EDHE  "Foltorja", Berisha cakton Fierin si ndalesën e rradhës. Ja kur mbahet takimi

Kështu, për 9 ditë me radhë do të simulohet procesi i votimit elektronik në Shkollën “Qemal Stafa”.

Ditën e nesërme, testi do të zhvillohet nga ora 11.00 deri në orën 19.00.