Arbër Çekaj reagon për herë të parë për arrestimin e të atit, shyhet seanca në Apel

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë seancën gjyqësore ndaj Arbër Çekajt, i cili ka apeluar dënimin me 14 vite burg nga GJKKO.

Shkak i shtyrjes se seancës së sotme ishte kërkesa e të akuzuarit për përjashtimin e 2 gjyqtarëve Nertina Kosova dhe Saida Dollani.

LEXO EDHE  Ulet numri i testimeve/ 780 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri, rritet sërish numri i v*ktimave! Harta

Në këtë seancë ai ka reaguar dhe për arrestimin e të atit, Selim Çekaj, po për kokainë, duke thënë: Me babanë ç’keni, është profesor i nderuar.