Paloka: Në 8 vite Rama nuk bëri asgjë për interesat e shqiptarëve

“Në 8 vite nuk është bërë asnjë gjë për interesat e shqiptarëve”, u shpreh drejtuesi politik i PD në Qarkun e Durrësit, Edi Paloka, gjatë takimit në zonën e Manzës, ku u prezantua gjithashtu dhe kandidatja e zonës Manjola Luki.

“Ardhja këtu është emocion dhe kënaqësi më vete. Sot kam ardhur të prezantohem tashmë si deputet i zonës tuaj, në parlament do të jem direkt përfaqësuesi juaj duke zgjidhur problemet që ka çdo familje”, tha Paloka.

Gjatë komunikimit të tij me banorët e zonës, Paloka preku dhe shqetësimin e emigrimit në masë gjatë viteve të fundit dhe mungesën e integrimit të mëtejshëm të vendit në Bashkimin Europian, duke cekur dhe gjendjen e mjeruar në të cilën Shqipëria është katandisur vitet e fundit.

LEXO EDHE  Dhunë në familje, armë zjarri pa leje dhe fishekë, arrestohet 39-vjeçari në Kamëz (Emri)

“Pas 30-vitesh shqiptarët po ikin prap, jemi në garë me sirianët, kush të iki më parë nga vendi i tyre. Këtë duhet t’i lëmë Ramës të përfundojë? Për këtë t’i japim mandat tjetër? Beteja është për njerëzit që luftojnë për bukën e gojës përballë një tufe që nuk din ku të çojë milionat dhe kërkon prap në kurriz të shqiptarëve të vazhdojë të vjedhë dhe poshtërojë njerëzit”, tha ai.