Nuk ishte dakord me lidhjen, 17 vjeçarja denoncon babain: Më kërcënoi me armë

Një 17-vjeçare në Itali ka kërkuar ndihmën e policisë duke denoncuar babain e saj, pasi ky i fundit po e kërcënonte me armë.

Sipas asaj që u rindërtua nga agjentët e zyrës së përgjithshme të parandalimit dhe ndihmës publike, në bazë të historisë do të ishte xhelozia e fortë e babait ndaj vajzës së tij e cila, nga ana tjetër, kishte hyrë në një marrëdhënie romantike me një koleg jo i pëlqyer nga babai i saj.

Sipas LaNazione, natën e kaluar, pas një diskutimi të ashpër me babanë e saj, 17-vjeçarja vendosi të kontaktojë policinë pasi ky fundit e kërcënoi duke i treguar asaj armën e fshehur në rripin e pantallonave.

LEXO EDHE  Publikohen pamjet nga tërmeti që shkaktoi panik në Australi

Gjatë kontrollit në banesë, 49-vjeçarit i’u sekuestruan dy armë pa leje, njëra në kasollen e shtëpisë dhe tjetra ishte shpërndarë në pjesë të ndryshme të dhomave. Por ngjarja nuk përfundoi me kap pasi përveç armëve pa leje shqiparit i’u gjetën dhe rreth një kilogram e gjysëm marihuanë e ndarë në dy zarfe celofani.

Për këto arsye, policia vuri në pranga 49-vjeçarin i cili ndodhet në burgun Arezzos në dispozicion të autoritetit gjyqësor.