Kandidati i pavarur Elton Debreshi takim me minatorët dhe banorët në Gjoricë

Kandidati i pavarur Elton Debreshi, ka zhvilluar ditën e djeshme një takim me banorë, minatorë dhe ish-minatorë të Gjoricës.

Gjaë takimit Debreshi ka patur mbështetjen e banorëve dhe jithë minatorëve për këtë nismë të tijën, për t’i përfaqësuar në parlament.

Postimi i Debreshit:

MBESHTETJE E JASHTEZAKONSHME NE GJORICE

Sot ishim ne Gjorice ku u takuam me banore, te rinj, minatore dhe ish-minatore. Folem se perse Statusi i Minatorit eshte nevoje emergjente per ata qe kane punuar nen toke dhe per ata qe vazhdojne te punojne çdo dite duke rrezikuar jeten dhe lenien e familjes ne mes te kater rrugeve.

Folem per pasurite e medha te Bulqizes dhe gjithe Dibres, lenien ne varferi e harrese ekstreme, per shtetin qe mban gjithmone anen e te padrejtes, per tradhetine dhe talljen qe na kane bere per 30 vjet me radhe.

Falenderoj ish-minatoret e pranishem qe me historite e tyre treguan se kjo iniciative e jona eshte vazhdim i luftes se tyre te gjate per me shume te drejta.

Falenderoj vellezerit e Gjorices per mikpritjen dhe mbeshtetjen e pakursyer.

#EltonDebreshi13

#MeEltonDebreshin

#Diber

#Bulqize

#25Prill

LEXO EDHE  Mbyllja e Turqisë prej COVID-19, finalja e Champions League drejt Anglisë?