“Foto e ditës”, Yuri Kim takim me Sorecën: Bashkëpunimi SHBA-BE për Shqipërinë është më i fortë se kurrë

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim Kim ka publikuar ‘foton e ditës’ me ambasadorin e BE-së Luigi Soreca.

Të dy të ulur përballë njëri-tjetrit, teksa ambasadorja amerikane flet për shumë sfida përpara dhe thekson se një gjë është e sigurt, dakordësia se bashkëpunimi SHBA-BE për Shqipërinë është më i fortë se kurrë.

🇦🇱 | Foto e Ditës.

Shumë sfida përpara nesh – zbatimi i Reformës në Drejtësi, zgjedhjet e 25 prillit, rruga e Shqipërisë për në BE – por një gjë është e sigurt: Luigi Soreca dhe unë biem dakord se bashkëpunimi midis SHBA dhe BE në mbështetje të Shqipërisë është më i fortë se kurrë!”, deklaron Ambasadorja Yuri Kim.

LEXO EDHE  Basha-Ramës: Je në pushtet me vota të vjedhura, e ke shkatërruar Shqipërinë