Alarm te Bayern Munich, Lewandowski humbet dy ndeshjet ndaj PSG-së

E bujshme te Bayern Munich! Një dëmtim ndaj Andorrës i heq skuadrës së Hansi Flick sulmuesin kryesor dhe golashënuesin Robert Lewandowski.

Sipas asaj që raporton RMC Sport, polaku do të duhet të qëndrojë jashtë 4 javë dhe do të humbasë të dy ndeshjet ndaj PSG në fazën çerekfinale të Champions League.

LEXO EDHE  Bundesliga/ Bayern Munchen i papërmbajtshëm, i jep shtatë “shuplaka” Bochumit

Lewa u dëmtua gjatë ndeshjes kualifikuese që skuadra e tij zhvilloi ndaj Andorrës dhe doli nga fusha në pjesën e dytë.