Lulzim Basha: Shqipëria ka nivelin më të lartë të borxhit publik në rajon

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është ndalur sërish tek një nga ‘dështimet’ e kryeministrit Edi Rama, 26 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, lideri demokrat thekson se Shqipëria është vendi me nivelin më të lartë të borxhit publik në rajon.

LEXO EDHE  Dash Shehi: Llalla peshku i madh? Boll duke mashtruar shqiptarët

“26 ditë deri më 25 prill. Cili është vendi me nivelin më të lartë të borxhit publik në rajon?

Shqipëria! Shqipëria ka sot nivelin më të lartë të borxhit publik në rajon dhe ndër më të lartët në Europë.”, -shkruan Basha.