Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe na pret ditët e para të javës

Si do të jetë moti në ditën e parë të javës? Më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit për ditën e hënë dhe të martë.

Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo javë pritet të na dhuroj ditë plotë me diell ashtu sikurse i takon stinës së pranverës.

LEXO EDHE  Konflikti me Serbinë/ Rama mbështet Kosovën, por nuk heq dorë nga mini-Shengeni Ballkanik. Mesazh dhe Rusisë

Siç u theksua edhe më lartë, dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë mot të kthjellët por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Në relievet e larta malore këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta.