Nënat injektuan vaksinën anti-Covid gjatë muajve të shtatëzanisë në Itali, ja çfarë u ndodhi foshnjave të lindura

Dy foshnja vajza kanë lindur me antitrupa ndaj Covid në Itali. Ansa.it, bën me dije se dy vajzat, të quajtuara Anna dhe Valentina, kanë lindur në spitalin e Padova.

Mësohet se nënat e tyre, gjatë muajve të shtatzënisë kishin marrë vaksinat kundër Covid-19.

LEXO EDHE  Tensionet dhe integrimi/ Presidentja e KE viziton vendet e Ballkanit Perëndimor, nesër në Tiranë

“Dy vogëlushet e lindura, janë të parat në Itali që kanë lindur me antitrupa”, shpjegoi mjeku Gianfranco Juric Jorizzo.

Dy nënat, njëra 37 vjeçare dhe tjetra 36 vjeç, janë pjesë e stafit mjekësor, ndërkohë që mësohet, se ata nuk e kanë kaluar ende koronavirusin.