Zgjedhjet presidenciale te Barcelona, Messi voton për herë të parë

Kapiteni i Barcelonës Lionel Mesi ka votuar ditën e sotme në zgjedhjet që po mbahen për presidentin të ardhshëm të klubit.

Sulmuesi argjentinas ka hedhur votën e tij këtë të diel në mëngjes, por ajo çka është më e veçantë, është se pleshti ka votuar për herë të parë që prej kohës së tij te Barcelona.

Midis 3 kandidatëve Joan Laporta, Viktor Font dhe Toni Freiksa, favorit është Laporta, i cili ka dhe një lidhje të fortë personale me “pleshtin”, pasi ky i fundit ka qenë president në kohën kur Mesi hyri në ekipin e parë të Barcelonës. Përveç Mesit, kanë votua dhe lojtarë të tjerë të Barcelonës si , Buskets, Serxhi Roberto dhe mbrojtësi Alba.

LEXO EDHE  Tenis/ Tsitsipas triumfon në Mastersin e Montecarlos