Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe na pret ditën e hënë, 8 Mars 2021

Si do të jetë e hëna?

E përmbledhur në një fjali, java që nis të hënë pritet të jetë një javë ‘normale’ ose ‘tipike’ e kësaj periudhe me ditë me mot me diell si dhe ditë me mot të vranët dhe reshje shiu, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Moti ditën e hënë parashikohet kryesisht i vranët si dhe intervale me diell. Reshje shiu në formë pikash të herëpashershme dhe në orët e mbrëmjes në zonën e veriut reshjet në formën e shtrëngatave.