Kategoria e Dytë/ Mbyllen 3 takimet e javës së 13-të, rezultatet dhe klasifikimi

Janë luajtur 3 ndeshjet e fundit për javën e 13-të në Grupin A, në Kategorinë e Dytë. Shkumbini kryesues nuk ka falur në shtëpi teksa ka shkatërruar me shifrat 4-0 Internacionalin, duke vazhduar i qetë në krye të renditjes.

Mustafaj në minutën e 14, Lundraxhiu në minutën e 32’, Mici në minutën e 40’ dhe Barbosa në minutën e 54’, i dhanë një fitore shumë të rëndësishme Shkumbinit, që tashmë është i shkëputur në krye të renditjes me 34 pikë, 6 më shumë se Sopoti i vendit të dytë.

LEXO EDHE  Kërkohet nga Olimpiakos, klubi i Ferencvarosh fikson çmimin për Myrto Uzunin

Fitore ka korrur edhe Luzi 2008, që ka mposhtur minimalisht në transfertë Adën. Me të njëjtin rezultat ka triumfuar edhe Iliria ndaj Tërbunit.

Rezultatet

Ada-Iliria 0-1

Iliria-Tërbuni 1-0

Shkumbini-Internacional Tirana 4-0

Grupi A, Klasifikimi:

Grupi B, Klasifikimi: