Video/ Gafa e Xhakës ndëshkon Arsenal-in, “Topçinjtë” ngecin ndaj Burnley-t

Arsenali nuk mundi të fitojë sot në transfertë ndaj Burnley-t teksa barazuan 1-1. Skuadra londineze e gjeti e para golin në këtë ndeshje, Ishte Aubameyang, që tundi rrjetën në minutën e 6-të, por Burnley barazoi brenda pjesës së parë.

Në minutën e 39-të Granit Xhaka në vend që të pasonte te shoku i tij, e përplasi topin te kundërshtari dhe sfera përfundoi në rrjetë.

LEXO EDHE  E trishtë/ Ndërron jetë djali i legjendës amerikane të basketbollit

Në pjesën e mbetur të lojës, Arsenal u mundua të gjente barazimin, por qe e pamundur dhe ndeshja u mbyll në barazim, që i rëndon shumë skuadrës së Artetës.

Londinezët renditen në vendin e dhjetë tashmë, thuajse jashtë objektivave objektivave sezonalë, të shpallur në fillim të sezonit.