Video/ Bekim Balaj vjen nga stoli dhe “shmang” humbjen e Strum Grazit

Sulmuesit të Kombëtares, Bekim Balaj, i mjaftuan vetëm 11 minuta në fushë, për t’u shndërruar në protagonist, në barazimin 1-1 që skuadra e tij Strum Graz arriti në “frymën” e fundit ndaj Tirol.

Shkodrani e nisi ndeshjen nga stoli, teksa u aktivizua në minutën e 82-të.

Kur u mendua se ndeshja do të përfundonte me rezultatin 1-0 në favor të vendasve, Balaj jep një asist të bukur me kokë për Jeboah, i cili nuk fali para portës, duke realizuar me një parabol fantastike.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ