Video/ Bayern-Dortmund, zhbllokohet rezultati në “Allianz Arena”

Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj Bayern Munich në minutën e 3-të të takimit.

Autori i golit për verdhezinjtë është i zakonshmi Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez shënoi në prekjen e parë të topit nga ai, pas një goditje që pati edhe një devijim dhe u ndal në rrjetë.