Nuk ka qetësi/ Greqia goditet sërish nga tërmeti, ja sa ballë ishte

Prej 3 ditësh Greqia ndodhet nënë goditjen e vazhdueshme të tërmeteve, ku më i forti istë 6.9 ballëm dhe shkaktoi disa të plagosur.

Ndërkohë që pak minuta më parë Greqia është goditur sërish nga një tjetër tërmetr i forcës 4.1 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Selanik.