Drogë, thika dhe …/ Arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 19-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia greke pasi akuzohet për trafik të lëndëve narkotike.

I riu shqiptar u vu në pranga në zonën Rethymno nga oficerët e policisë të Departamentit të Drogës.

Sipas mediave helene, policia zhvilloi kontrolle në banesën e shqiptarit, por edhe në vendin e punës.

Gjatë kontrolleve, u gjetën dhe konfiskuan gjithsej 21 gram kokainë, 11 gram kanabis, tre telefona celularë, 2 thika dhe shumën prej 700 eurosh që vijnë nga aktivitete të paligjshme.