Skriniar pas fitores: Titulli? Jemi në rrugën e duhur

Pas Antonio Kontes, në fitoren 2-1 në transfertën e djeshme në Parma e komentoi edhe Milan Shkriniar për mikrofonat e “Sky Sport”:

“Sançez lojtari i ndeshjes? Po, e meritoi. Ishte një ndeshje shumë e vështirë, Parma gjatë viteve të fundit na ka krijuar gjithmonë probleme. Ishte e rëndësishme ta përballonim në mënyrën e duhur, kur shënuam golin e dytë ishim më të qetë. Tani duhet të përballemi mirë me të gjitha ndeshjet duke nisur nga ajo e ditës së hënë.

LEXO EDHE  Tenis/ Tsitsipas triumfon në Mastersin e Montecarlos

Te goli i gabuar mund të bënim më mirë? Me siguri, edhe në fushë ndjesia ime ishte ngadalësimi në dalje. Ndoshta edhe Perisiç mund të thërriste Bastoin, por është e vështirë të thuhet. Rëndësi kanë tri pikët.

A ndiheni në rrugën e duhur? Po, po punojmë mirë. Varet gjithçka nga ne, mungojnë ende 13 ndeshje dhe duhet të vazhdojmë në këtë rrugë”